Parlak ve Dolgun Dudaklar

Parlak ve dolgun dudaklar için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta nemlendirme diyebiliriz. Konuya girmeden önce bir önerimiz olacak, kadınlar dolgun dudaklara sahip olmak için hemen botox’a yönelir ama bu tür ameliyatlar dudaklarınızın çok yapmacık görünmesine neden olacaktır. Dudaklarınızın dolgun ve parlak görünmesini sağlamak için en kolay yapacileceğiniz şey onları nemli tutmaktır. Dudaklarınız nemli olduğunda daha yumuşak ve dolgun görünecektir. Dudak bakımınızı da ihmal etmemenizde fayda var. Yatarken dudak besleyici krem kullanmak dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Daha parlak bir dudak görünümü için şeftali, pembe tonları hem doğal görünecek hem de parlaklığını sağlayacaktır.

Duygu Özaslan‘ın anlatımıyla videoyu izleyebilir veya yazının devamındaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

Makyaj teknikleriyle daha parlak ve dudaklar

Makyajınızda dudak kalemlerini ve rujları seçerken açık tonlu renkler seçerseniz dudaklarınız daha doğal ve dolgun görünecektir. Daha koyu renkli rujlar tercih ediyorsanız dudaklarınızın orta bölümlerine aydınlatıcı uygulayarak daha parlak ve öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu tekniği uygularken dudaklarınızın yatay olarak orta kısımlarına aydınlatıcı sürüp kenarlara doğru azalacak şekilde hafifçe uygulayabilirsiniz. Ruj sürmeden önce kapatıcı pudra veya fondöten sürerek dudaklarınızı daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece dudaklarınızda çatlaklar varsa kapatmış olursunuz. Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak kalemi kullanırken rujunuzun rengine yakın daha koyu tonlarda bir renk seçerseniz dudaklarınız daha da dolgun görünecektir.

Parlak ve dolgun dudaklar için doğal yöntemler

Makyaj yapmadan doğal yöntemlerle de dudaklarınızı dolgun gösterebilmeniz mümkün. Bunun için tarçın, nane, kırmızı biber veya zencefil yağını gece yatmadan önce sürmeniz dudaklarınızı zamanla daha dolgun gösterecektir.

Bu yağları 2-1 oranında çay kaşığıyla hazırlayabilirsiniz. İki çay kaşığı yağ ve bir çay kaşığı suyu karıştırırak dudaklarınıza sürün ve ortalama 10 dakika sonra yıkayın. 2-3 günde bir uygulayacağınız bu karışımlarla dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.