Modern ve Sade Gelin Makyajı

Sade gelin makyajı dedik ama cildinin mat yada solgun görünmesini kimse istemez. Makyajını uygularken fondötenine biraz aydınlatıcı eklemen daha ışıltılı görünmeni sağlayacak. Ayrıca gün boyu koşurturma içinde olacağınızı düşünürsek canlı görünmeniz sizin için çok önemli yine burada aydınlatıcının yararını göreceksiniz.

Videodan makyajmidedin kanalının Ayşegül’ün anlatımıyla sade gelin makyajı modelini izleyebilir veya yazının devamından makyaj hakkında fikir edinebilirsin.

Modern ve sade gelin makyajı için yapmanız gerekenler

Makyajınıza başlamadan önce nemlendirici kullanmayı unutmayın. Amacımız sade bir görünüm elde etmek olduğu için parlak kremginde baz tercih etmenizi öneririz. Baz uygulamasından sonra mat renkte kapatıcı bir fondöteni büyük bir fırçayla yüzünüze yedirin. Bu işlem makyajınızın kalıcı olmasını da sağlayacaktır. Baz uygulamasından sonra yüzünüzün çukur bölgelerine, göz altları da dahil aydınlatıcı sürün.

Göz makyajı için hafif bronz tonlarda cildinizin renginden çok uzaklaşmayacak renklerdeki bir farla gölgelendirme yapın. Bu işlemden sonra daha açık renkli bir farla göz kapaklarınızın üzerini aydınlatın. Kırmızı ve morun tonlarında abartılı olmayacak şekilde bir farla göz makyajınıza derinlik katabilirsiniz. Aynı renkleri alt göz kapaklarına da ince bir fırçayla yine abartılı olmayacak şekilde sürebilirsiniz. Beyaz bir kalemle göz altı kapaklarına kalem çekebilir aynı kalemi kaşlarınızın alt kısımlarına da yedirip dağıtarak aydınlatabilirsiniz. İnce bir eyeliner çektikten sonra maskarayla kirpliklerinizi belirginleştirin ve göz makyajınız tamam.

Bronz renklerle yüzünüzün çukur bölgelerine kontür yapın. Pembe tonlarda allık kullanarak yanaklarınızı belirginleştirin ve alın, çene, yanaklarınıza hafifçe geçiş olacak şekilde aydınlatıcı uygulayın. Allık kullanırken pembe veya abartılı olmayacak şekilde bronz renkler tercih edebilirsiniz. Pembe rengini tercih etmeniz doğal bir görünüm yaratacakken hafif bronz rengi tercih etmeniz daha modern bir görünüm sağlayacaktır. Allığı yanaklarından saç diplerine kadar uygulayabilirsin. Bunlara ek olarka elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygulayabilir hatta biraz da burnuna hafifçe sürebilirsin. Göz pınarlarına ve kaşlarını da aydınlatıcı uygulayabilirsin. Daha belirgin görüneceklerdir.

Ruja gelince pembe renkli bir ruj seçebilirsiniz yine sizin ten renginize uygun olacak şekilde kontrast olmayacak şekilde yapmalısınız. Dudaklarını daha dolgun göstermek için rujdan sonra dudaklarının ortalarından kenarlara doğru azalacak şekilde aydınlatıcı uygulayabilirsin.