Kusursuz Bacaklara Sahip Olmanın Püf Noktaları

Kusursuz Bacaklara Sahip Olmanın Püf Noktaları

Kusursuz bacaklara sahip olmanın püf noktaları Bacaklar vücudumuzun çok önemli parçalarıdır. Gerek estetik gerekse sağlık bakımından güzel ve sağlıklı bacaklara sahip olmak önemlidir. Bacaklarımız, karşı cinsin ilk dikkat ettiği özelliklerden biridir. Bakımsız bacaklara sahip olmak ilk izlenim konusunda karşı tarafa olumsuz bir hava bırakır. Özellikle yaz aylarımızda bacaklarımız gözler önünde olacağından ayak bakımımıza çok dikkat etmeliyiz. Bacak bakımınıza dikkat ederseniz şort ve etek gibi bacaklarınızı gösteren elbiseleri gönül rahatlığıyla giyebilir, plajda çekinmeden gezebilirsiniz. Ayak bakımı nasıl olmalıdır diye sorarsanız, bu konuda birkaç farklı tüyo vardır. Bu tüyolara dikkat ederek siz de pürüzsüz ve bir o kadar da sağlıklı bacaklara sahip olabilirsiniz.

Kılları Alınırken Dikkat Edilecekler

Bacaklarımızda oluşan sıkıntıların bir çoğu bacaklarımızdaki kıllardan kurtulmaya çalışırken oluşur. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki : cilt bakımı açısından epilasyon aletleri sağlıklı değildir. Neden diye sorarsanız epilasyon aletleri bacaklarınızda batıklar oluşturur. Bu batıklar ileride çok daha büyük yaralara neden olabilir. Kıllarınızdan kurtulmak için epilasyon yerine hem daha hesaplı, hem de daha sağlıklı olan ağda yöntemini tavsiye ediyorum. Ağda sayesinde bu batıklara sebep olmadan da pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. Tabi bazen ağda yapacak vaktimiz olmayabiliyor. Bazen çok acil bir işimiz çıkabiliyor, bu sebeple bacak kıllarımızı jilet ile tıraş etmek zorunda kalıyoruz. Bu durumda dikkat edilecek husus, uzun ve düz hamlelerle tıraş etmek. Eğer jileti kısa kısa kavisli şekilde hareket ettirirsek bacağımızda kesikler meydana gelebilir. Ayrıca jileti kıllarınızın gelişmekte olduğu tarafa doğru doğru tıraş ediniz. Böylece bacağınızda batık oluşmamasını sağlarsınız.

Bacak Bakımı İçin Tüyolar

Ayak bakımı konusunda birkaç küçük tüyo oldukça işinize yarayabilir. Bunlardan ilk bol bol duş almaktır. Bu, bacaklarınız yeterince nemli kalmasını sağlayacaktır. Basit egzersizler yapın. Bu egzersizler sayesinde hem selülit oluşumundan kaçınacak, hem de daha fit bir görünüme kavuşacaksınız. Bacaklarınıza peeling işlemi uygulayın. Bacaklarınızı tıraş ettikten sonra kurum ve kaşıntıyı önlemek için, tıraş sonrası nemlendirici kullanın. Bacağınızdaki koyu bölgeleri gidermek için o bölgelere salatalık ve limon uygulaması yapabilirsiniz.