Kolay ve Hızlı Günlük Makyaj

Günlük yaşantıda, kolay ve hızlı makyaj yapmak her kadının en çok istediklerinden biri. Hızlı makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenerek siz de hızlıca makyaj yapabilirsiniz. Melisa Beleli‘nin anlatımıyla pratik ve hızlı günlük makyaj yapmayı öğrenin.

Ne kadar aceleniz olsa bile makyajdan önce mutlaka makyaj altı kreminizi kullanmayı unutmamalısınız. Cildinizi nemlendirmeli, kuru ve yağlı şekilde bırakmamalısınız. Aksi halde yüzünüzde sivilce ve siyah nokta oluşumunu hızlandırmış olacaksınız.

Günlük makyaj nasıl yapılmalı

Günlük makyajda çok fazla fondöten sürmemenizi öneririz. Cilt tipinize göre bb, cc krem ile yüzünüzün canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür kremlerle cildinizi daha hafif gösterip aynı zamanda sağlığını da korumuş olursunuz. Tabiki kremi cildinizin türüne göre seçmeniz gerekmekte.

Hızlı bir makyaj için yüzünüzü bronzlaştırmanıza gerek yok. Elmacık kemiklerinize allık ve aydınlatıcı uygulamanız yeterli. Yüz tipinize göre allık ve aydınlatıcıları nasıl kullanmanız gerektiğini Makyajda Kontür ve Aydınlatma başlığındaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Göz makyajınızı çok koyu olmayacak şekilde yapmalısınız. Mat ve şeftali tonlarını kullanabilirsiniz.