Kahkül Yok Etme ve Gizleme Yolları

Kahkül yok etme ve gizleyebilmek için yapabileceğiniz şeyler kısıtlı olmakla beraber çok yaratıcı çözümler de vardır. Kahkül kesimli saçların en zor kısımlarından biri istediğimiz her saç modelini kullanamayacak olmamız. Yani farklı saç modeli tercihlerimiz kısıtlanmış oluyor. Bu nedenle kahkül kestirme kararı da çok önem taşımakta. Kahkül kullanmak diğer saç modellerine göre tabiki daha zor, sabah duştan çıkınca kahkül şekinllendirmeye fırsat bulamayacaksanız kahkül kesim için bir kez daha düşünmeniz gerekiyor.

Yukarıda videoda Ayce Polat‘ın anlatımıyla kahkülleri gizleme yollarını öğrenebileceğiniz gibi yazının devamında da bir kaç öneriyi sizlerle paylaşacağız.

Kahkül yok etmek için saç modelleri

Kahkül kesimle en kolay yapabileceğiniz saç modeli şelale örgü dediğimiz saç modelini deneyebilirsiniz. Saçınızı kıvırarak veya iki saç tutamıyla üst üste gelecek şekilde şelale örgü yapabilirsiniz. Perçeminizi kıvırarak saçınızın arka tarafına tutturabilir ya da tam tepeden tümüyle arkaya doğru örebilirsiniz. Bir diğer yol da perçeminizi önde toplayıp kulağınızın arkasına tutturmak.