Hızlı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı bronzlaşmak için yapılması gerekenler ve doğal bronzlaşma yöntemleri. Yaz mevsimi yaklaştıkca her kadının arayışa girdiği bir konu. Özellikle beyaz tenli kişiler daha zor bronzlaştıkları için bu durum onlar için daha önemlidir. Sizde hızlı bronzlaşmak için ne yapmalıyım diye soruyorsanız birkaç püf noktayla çözüme kavuşabilirsiniz.

En etkili bronzlaşmayı hızlandırma yolları

Hızlı bronzlaşmak için ne yapılır sorusuna ilk olarak cevap verebileceğimiz şey kakao yağı. Beyaz tene sahipseniz ilk olarak kakao yağını deneyebilirsiniz. Bu yağ en hızlı sonuç veren ve basit bir yöntemdir. Buğday tenli kişiler ise bebek yağı ile bronzlaşabilirler. Ayrıca havuç yağı da güneşlenme öncesi en çok kullanılan yağlardan biridir. Kayısı yağı ile karıştırdığınızda daha etikli bir karışım elde etmiş olursunuz. Bu karışım cildin daha turuncuya yakın yanmasını sağlar.

Doğal bronzlaştırıcılar nasıl yapılır?

Çikolata, susam yağı ve zeytinyağı gibi ürünleri karıştırarak evde doğal bir cilt bakımı ürünü yapabilirsiniz. Güneşe çıkmadan bu karışımı vücudunuza sürerek hızlı bir şekilde sonucu göreceksiniz.
Saf zeytinyağını güneş kreminin ardından sürebilirsiniz. Bu sayede cildiniz hem yumuşacık olur hem de daha çabuk bronzlaşma sağlamış olursunuz.

Bacaklarınızı en hızlı şekilde bronzlaştırmak için kola sürmek de oldukça etilidir. Ancak diğer bölgelere sürülmesi tavsiye edilmez. Çünkü içerisindeki asit hassas bölgelerinize zarar verebilir. Bu nedenle daha az hassas olan bacaklar için kola işlemi idealdir.

Bronzlaşmak için güneşe çıkmadan önce bütün vücudunuzu keseleyebilirsiniz. Böylece tüm ölü deriden kurtulmuş olur, bronzlaşma süresini hızlandırabilirsiniz.
Yüksek faktörlü güneş koruyucuları vücudun güneşten korunmasını önlerken, bronzlaşmayı da yavaşlatır. Bu nedenle ilk güneşlenme zamanında tercih ettiğiniz bu kremlerin bir süre sonra daha düşük faktörlü türlerini kullanarak güneşlenmeye devam edebilirsiniz.

Yaza giriş yapmadan önce solaryuma giderek cildinizi bronzlaşmak için hazırlayabilirsiniz. Özellikle cildi beyaz olan ve güneşe çıktığında cildi pembeleşen kişiler için bu yöntem tavsiye edilir.
Güneş kremlerinin E vitamini içermesine dikkat edin. Ayrıca Aloe Vera içermesi de oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede cilt daha çabuk nemlenir ve güneş yanıkları önlenmiş olur.
Güneşlenirken suyun etkisi de büyüktür. Deniz veya havuz kenarında güneşlenmeniz suyun yansıtıcı özelliği ile güneşten daha etkili yararlanmanızı sağlar.