Günlük ve Pratik Doğal Makyaj

Doğal makyaj ile sade bir görünüme ne dersiniz? Gündelik yaşıntınızda pratik, yüzünüzü temiz ve güzel gösterecek natural, hafif bir makyaj şekli. Doğal makyaj; makyajsız gibi görünmek ve sadeliği ön plana çıkaracak doğal tonlarda makyaj modelidir. Genellekle gündüz tercih edilen, teninize yakın tonlardaki renklerle yapabileceğiniz doğal güzelliğinizi gösterebileceğiniz bir makyaj türü. İlk olarak yapmanız gereken şey cilt tonunuza en yakın tonda hafif mat bitişli bir fondöten, toprak tonu farlar, dudak renginize yakın tonda bir ruj, dudak kalemi ve isteğe göre rimel ile ince çekilmek şartıyla bir eyeliner.

Doğal makyaj için dikkat etmeniz gereken noktalar

Cildinizi pürüzsüz göstermek istiyorsanız ince yapıda bir fondöten kullanmalısınız. Esmer bir tene sahipseniz fondöten kullanmadan önce mutlaka pudra sürün. Dudaklarınızın sağlıklı görünmesi için, nemlendirici sürebilir ve peeling uygulaması yapabilirsiniz. Dudaklarınızda peeling sonrası ölü derilerden kurtulacağınız için doğal bir parlaklık oluşacaktır. Dudaklarınız için ten rengi bir parlatıcı da kullanabilirsiniz, daha dolgun görünektir.

Solgun bir cilde sahipseniz şeftali tonları ve uçuk pembe yüzünüzü canlandıracaktır. Cildiniz daha çok sarı tona dönükse bej renkleri tercih edebilirsiniz. Doğal makyaj yüzünüzün doğallığını ön plana çıkaracağı için makyajı çok dikkatli ve kararlı yapmanızda fayda var. Kuru bir cilde sahipseniz ışığı yansıtan fondötenleri seçmenizi öneririz. Fondöteni çok ince sürmenizi tavsiye ederiz amacımız doğal bir görünüm.

Allık kullanırken sadece elmacık kemiklerinize çok hafif olacak şekilde bir pembelik verin. Krem veya likit allık kullanmanız doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Kirpikleriniz için kat kat maskara sürmek yerine tek seferde hacim verebileceğiniz ürünleri tercih etmelisiniz. Kat kat maskara sürerek doğal bir görünümden uzaklaşmış olacağınızı unutmayın. Makyajı uygularken parmaklarınız, makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile yapabilirsiniz. Sizin için hangisi daha pratik ise onu tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kontür işlemlerini uygularken koyu tonlar tercih etmeniz yüzünüzün kirli görünmesine sebep olabilir.

Bunların dışında makyaj malzemeleri deneyerek almanız çok önemli. Yanlış tonlarda makyaj malzemeleriyle ne yaparsanız yapın makyajınız kötü görünecektir. Krem kapatıcılar yüzünüzde daha doğal görünecektir.