En Çok Yapılan Makyaj Hataları

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj yaparak birçok kusurumuzu gizleyebildiğimiz gibi bazen yanlış uyguladığımız tekniklerle daha kötü sonuçlar elde edebiliyoruz. Ne kadar çok makyaj yaparsak o kadar güzel olacağımız hissine kapılmamalısınız. Öğreneceğiniz güzellik sırları ile en güzel noktaları ortaya çıkarıp, kusurları gizleyecek makyaj tekniklerini uygulayarak doğal ve bakımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Farkında olmasanız da birçok kadın doğru makyaj nasıl yapılır bilmemekte. Aslında küçük ipuçlarıyla daha pratik makyajlar yapabilir, daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlayabilirsiniz.

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj hataları saymakla bitmez ama herkesin en çok yaptığı hatalardan bazıları şunlar;

  • Ten renginden açık fondöten kullanmak
  • Kapatıcı alırken bileğe sürerek denemek
  • Yanakların tümüne allık uygulamak
  • Bütün yüze kapatıcı sürmek
  • Rimelden sonra kirpik kıvırıcı kullanmak
  • Yağlı ciltlerde ıslak makyaj tercihi
  • Allık sürerken fırçayı üflemek

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Ten renginizden açık tonda fondöten kullanmak yerine bir ton koyusunu tercih etmelisiniz. Zaten ciltteki kusurlar için kapatıcı uygulanacağı için fondöten seçimini çok sırıtmayacak şekilde koyu seçmelisiniz. Hem böylece yüzde akne veya izleri varsa daha iyi kapama sağlamış olursunuz.

Allık uygulaması kesinlikle bütün yanağa yapılmamalıdır. Gülümsediğinizde oluşan elmacık kemiklerinizin hizasında allık sürerseniz yüz hatlarınız daha belirgin ortaya çıkacaktır.

Ciltteki lekeler için kullandığınız kapatıcıları gözünüzün altı için asla kullanmayın. İkisi için seçilen renk tonları ayrı olduğu için doğallıktan uzak bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Rimel sürdükten sonra kullanılan kirpik kıvırıcı herkesin yaptığı en büyük hatadır. Kirpik kıvırıcı rimelden önce uygulanır ve kirpikler şekil aldıktan sonra rimel sürme işlemine geçilir.

Eğer kaşlarınızı boyuyorsanız daha doğal bir görünüm elde etmek için koyu kalemin aksine kaş renginizin bir ton açık rengindeki kaç kalemini yukarı hareketlerle boyadıktan sonra tarayarak keskinliği yumuşatabilirsiniz.

Işıltılı ürünleri gençlerin yanı sıra olgun kadınlar da tercih edebilir.

Yağlı cilde sahip kişilerin nemlendirici kullanmamaları en büyük yanlıştır. Her cildin nemlenmeye ihtiyacı vardır. Sadece en doğru ürünü kullanmak gerekir.

Her yapılan makyajı pudra ile sabitlemenize gerek yoktur. Işıltılı makyajlar için pudra kullanmak yerine sabitleyici kullanabilirsiniz.

Kapatıcı denerken bileğiniz yerine kullanacağınız bölge üzerinde deneyerek daha doğru tonu elde edebilirsiniz.