Contractubex Jel Krem Nedir?

Contractubex jel krem olarak kullanılan, çatlaklar, yanıklar ya da ameliyat izleri gibi izlerin daha hızlı iyileşmesi sağlayan faydalı ve doktorlarca önerilen bir ilaçtır.

Kremin asıl amacı, cildin hasarlı olan kısımlarındaki hücrelerin tekrar ve daha çabuk bir şekilde geliştirilerek yeniden oluşmasına yardımcı olarak izlerin kapanmasında destek sağlaması. Contractubex yara izlerine karşı kullanabileceğiniz belki de en kaliteli ilaçlardandır demek abartılı olmaz. Bu jel ameliyat veya yanık nedeniyle oluşan yara izlerinde kullanılacaksa çoğunlukla bir günde iki defa kullanılır. Ancak yine de bu konuda hekimin bizzat verdiği reçeteyi uygulamanız gerekmektedir. Reçetede belirlenen miktarın fazlasını kullanmak izin daha hızlı geçmesini sağlamayacaktır. Cilt bakımı için endişelendiğiniz bu izler eski ve sert yara izleri ise, gece uygulamanızın ardından üstünü gazlı bez vasıtasıyla kapatabilirsiniz.

Contractubex Jel Krem Ne Zaman Kullanılır?

  • Ameliyat izlerinde, kazalar ya da yanıklar yüzünden oluşan ve estetiği deforme ettiği düşünülen bazı izlerde.
  • Cilt problemlerinden sonra oluşan izler üzerinde
  • 65 ya da daha büyük yaşlardaki erkekler için, ellerdeki hareketi zorlaştıran izlere karşı.

Contractubex nasıl kullanılır, krem olarak satılan bu ilacın kendi arzunuza uyarak kullanmanız hem azami yarar almamanızı hem de cildinizi tehlikeye atmak demek olabilir. Bunun yüzden ilacı uygulamadan önce kesinlikle bir uzman hekimle konuşmalısınız. Contractubex yalnızca vücudun dış bölgesine sürülerek kullanılır. İlacı elleriniz haricinde başka bir bölgeye uygulamanız halinde ellerinizi bol su ile yıkayın. Uygulamanın ne kadar zaman alacağı, derideki izin boyutuyla ilgilidir ve bunu hekiminiz belirleyecektir. Güneş ışınlarına karşı hassasiyete neden olma ihtimali bulunan ilacı yatmadan önce kullanmanız gerekmektedir. Yine aynı nedenden ötürü uyandığınızda güneşe çıkmadan önce cildinizden temizlemeniz gerekmektedir.

Ne Zaman Uzak Durulmalı?

Rahatsız edici yara izlerini yok etmek için bilinen güzellik sırları arasında olan Contractubex’i kullanmadan önce, daha evvel kullandığınız herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa, bu durumu ilacı kullanmadan önce hekiminize iletmenizde de yarar var. Contractubex‘i, parabenlere alerjisi olan hastaların kullanması için uygun değildir.