8 Adımda Gotik Makyaj

8 Adımda Gotik Makyaj

Makyaj teknikleri arasında kadınların en fazla merak ettiği model gotik makyaj uygulamasıdır. Bilmeyenler için öncelikle şunu söylemek gerekir ki, gotik makyaj oldukça iddialı ve tarzını ortaya koymak isteyen kadınların tercih ettiği bir makyaj modelidir. Eğer yanlış makyaj malzemeleri ve yanlış teknikler kullanarak uygularsınız kendinizi bir palyaçoya çevirebilirsiniz. Fakat doğru teknik ve malzemeleri kullanırsanız, bir de yüz tipiniz gotik makyaja uygun ise, gotik makyaj sizi oldukça çekici gösterebilir.

Gotik Makyajın Sırrı

Gotik makyaj nasıl yapılır diye soracak olursanız size ilk söyleyeceğimiz şey, siyah ya da koyu renklere bürünmeniz gerektiğidir. Gotik makyajda siyah renk ağırlıktadır. Ve genellikle siyah saçlı kadınlarda daha uygun durmaktadır, elbette sarı ya da farklı renklerde saçlara sahip olanlar da deneyebilirler. Gotik makyaj için alacağınız göz kalemi, ruj ve de eyeliner mutlaka koyu renklerde olmalıdır.

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır?

Gotik makyaj tekniklerine geçmeden önce şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz; lütfen makyaja başlamadan önce cildinizi iyice temizleyin ve de nemlendirin. Cildiniz nemlendiriciyi emdikten sonra makyaj uygulamanıza geçin.

  1. Adım: Makyaja geçmeden önce, güneş ışınları neticesinde oluşabilecek lekelere karşı kendinizi korumak için, yüksek faktörlü bir güneş kremi ile cildinizi güneş ışınlarına karşı koruma altına alın.
  2. Adım: Eğer makyajınızı uzun süre kullanmak isterseniz ilk olarak cildinize makyaj bazı uygulayın bu sayede makyajınız 8- 9 saat boyunca kalıcı olacaktır.
  3. Adım: Cildinizin her tarafına fondöteni eşit olarak uygulayın.
  4. Adım: Fondötenden sonra yüzünüze pudra uygulaması yapın.
  5. Adım: Koyu renkli göz kaleminiz ile göz çevrenizi tamamen çevreleyin.
  6. Adım: Gözlerinizin üzerine koyu tonlu bir far sürün. Hatta far ve kaleminizin renk tonları ne kadar aynı ya da benzer olursa o kadar iyi olacaktır.
  7. Adım: Ruj sürmeden önce dudaklarınızı bir dudak kalemi ile çerçeveleyin, dudak kaleminiz ile rujunuzun aynı tonlarda olmasına özen gösterin.
  8. Adım: Rujunuzu uygulayın. Rujunuzun rengi siyah, bordo gibi renkler olursa gotik makyajı doğru malzemelerle tamamlamış olursunuz.